Strona główna Ekologia w szkole

Ekologia w szkole

Ekolekcje

Dnia 25.04.18 r. klasa V wraz z Paniami Jolantą Janiszewską i Natalią Karbownik zwiedziła Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Długoszynie. Celem zajęć było poszerzanie wiedzy na temat gospodarki odpadami, w tym w szczególności poszerzanie wiedzy na temat segregacji odpadów...

Życzenia dla ziemi

Celowy Związek Gmin CZG-12 zaprasza chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie pt. „ŻYCZENIA DLA ZIEMI”. Prace należy dostarczać do 9 kwietnia br. do Pani Natalii Karbownik (sala 23)technika wykonania dowolna format A3

Eko konkurs

W dniu 27 marca 2018 r. w klasie II SP został zorganizowany Eko konkurs. Zadaniem uczestników było zrobienie wiosennych porządków. Następnie przy użyciu przedmiotów przeznaczonych do wyrzucenia wykonanie ciekawej, oryginalnej pracy. I miejsce zajęła Gabriela Nindorera, II miejsce zajął Adam Boruta i III miejsce zajął Bartosz Kołodenny...

Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole

Zbierajmy makulaturę, butelki plastikowe po napojach(typu PET) i baterie. Szkoła podstawowa bierze udział w akcji "Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole", zbiórka surowców trwa do 10 maja 2018 r. Surowce proszę dostarczać do świetlicy szkolnej, od 11.30 do 11.45 do Pani Natalii...

Wyniki konkursu LOP

Jakub Kostański, uczeń klasy III a, zdobył I miejsce w rodzinnym wakacyjnym konkursie „Ciekawe miejsca przyrodnicze w najbliższej okolicy” organizowanym przez Zarząd Okręgu LOP w Gorzowie Wlkp. Celem konkursu było poznanie przyrody najbliższej okolicy, propagowanie zdrowego stylu życia całej...

Zielona szkoła, zielone przedszkole

Podsumowanie XX edycji akcji Edukacyjno – konkursowej  „Zielona szkoła, zielone przedszkole” W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa w Lubniewicach wzięła udział w XX EDYCJI AKCJI EDUKACYJNO KONKURSOWEJ „ZIELONA SZKOŁA, ZIELONE PRZEDSZKOLE”.Zebraliśmy:2317 kg makulatury, 394 kg butelek PET, 134 kg baterii, ...

Mobilna ścieżka edukacji ekologicznej ENERIS

Od 03.04.2017 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z mobilną Ścieżką Edukacji Ekologicznej ENERIS, będącej uzupełnieniem edukacji ekologicznej i uczącej odpowiedzialnych postaw wobec środowiska. Wystawa odbywa się do końca czerwca w 13 szkołach podstawowych oraz gimnazjach regionu...

Spotkanie z leśnikiem

Dnia 27.10.2016 roku uczniowie klasy II a spotkali się z leśnikiem-szkółkarzem panią Katarzyną Wąsiel. Dzieci z ciekawością słuchały „leśnych opowieści” wzbogaconych przyniesionymi pomocami dydaktycznymi. Same też wykazały się dużą wiedzą, co miło zaskoczyło panią Kasię. Podczas spotkania drugoklasiści uporządkowali...

Podsumowanie zbiórki plastikowych nakrętek

Od pięciu lat przeprowadzamy całoroczną akcję zbiórki plastikowych nakrętek. Współpracujemy z panem Andrzejem Sowińskim i gorzowską Fundacją „Nakrętki”. Wolontariusze przygotowują plakaty informacyjne, ważą zebrane worki z nakrętkami, ogłaszają we wszystkich klasach Szkoły Podstawowej konkurs „Mistrzowie Dobrego Serca”. Konkurs promuje...

Ekologia w szkole

Wycieczka do Bogdańca 10.05.2016 r. (w związku z realizacją przedsięwzięcia „Od patyka do elektronika, czyli pomysł na zabawkę, na zabawę i naukę” opracowanego przez Jolantę Bernaś) uczniowie klas I – VI wzięli udział w wycieczce do Muzeum Kultury i Techniki...